Ben az önce ne arayacaktımAcaba google az önce aramayı düşünüpte unuttuklarımızı da hatırlacak mı bize?

Google arama motoru ile bilgiye ulaşmak artık o kadar kolaylaştı ki.. Partiler hakkında kapatma davası açmak isteyen savcılar bile sadece googleden buluyor delillerini..

Doğru ya ben az önce ne arayacaktım.. Ya da ne yazacaktım.. Nasıl para kazanacağımızı bile googleye sorar olduk.. Nereden para kazanabileceğimi.. neler yapabileceğimizi

Hatta alışveriş yaparken ürün satın alırken firmanın güvenirliliğini bile googleye sorar olduk..

Arkadaşlarımızı googleye soruyoruz neredeler ne iş yaparlar diye.. Kız istemeye gitmeden önce internet geçmişini googleye soruyoruz. İşci alırken googleden soruyoruz nasıl bilirsin diye..

Peki ya bir gün imam cenaze namazı öncesi googleye sorarsa bizi.. Ey cemaati google nasıl bilirdin merhumu deyip geçmişimizi taratsa nasıl olurdu?

Ölüm demişken, şurdan 20 sene önce kiramen katibin meleklerini anlatmakta zorlanıyorduk.. bütün geçmişin kaydediliyor.. iyisi de kötüsü de silinmeksizin kadediliyor denirdi de hayal gibi gelirdi..

Şimdi google de kaydetmiyor mu tüm geçmişimizi.. Tüm verilerimiz artık tanımadığımız insanların elinde..

Biz az önce ne arayacağımızı bile unuturken onlar yıllar önce neler aradığımızı bile biliyor.. ve diyor ki sen arasan arasan ancak şimdi bunu arayabilirdin..

Gidişat bu noktada..

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir: