nasıl kurulurwarning: Creating default object from empty value in /home/hanci/domains/hanci.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zone Alarm Kurulumu Ve Kullanımı

Windows XP ile her bir ağ bağlantısında(dial-up veya yerel ağ) tanımlayabileceğiniz hazır Firewall özelliği gelmektedir. Ancak çok basit yapıdaki bu firewall sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, farklı bir çözümü deneyebilirsiniz. Kişisel kullanım için veya küçük ölçekli ağlarda kullanabileceğiniz ZoneAlarm programını inceleyelim.

Ubuntu'ya Google Earth kurulumu

İlk önce bu adresten ( http://earth.google.com/download-earth.html ) Google Earth ün Linux için olan versiyonunu indiriyoruz . Kararsız olan beta sürümü yerine kararlı olan eski sürümü indirip kurmanızı öneririm.

İndirdiğimiz GoogleEarthLinux.bin isimli dosyanın yazma izinlerini değiştirmek için ana menü/uygulamalar/donatılar menüsünden bir terminal(uçbirim) açıyoruz . Dosyamız masaüstünde olursa bize kolaylık sağlar. Terminale

Linuxta Şifreli kablosuz ağ Kurulumu(WPA)

Arkadaşlar sırasıyla nasıl yaptığımı anlatacağım. Çözümleyip çözümlemediğinizi bilmiyorum ancak en azından ben yeni arkadaşlara yardımcı olabilirim ümidiyle yolluyorum.
öncelikle tasma---sistem seçenekleri----servis yöneticisini açıyoruz buradan sadece sunucuları listele üzerini tıklayarak kaldırıyoruz. DHCP sunucusu, intel centrino kablosuz ağ düzenleyici, wpa sunucusunu açılışta otomatik olacak şekilde başlatıyoruz (bilgisayarı kapatıp açtım çünkü wpa sunucusunu başlatamadım dedi). Sonra ağ ayarlarından WEP ASCII yi işaretleyip yandaki kutucuğa parolamı yazdım. isim sunucusuna ise 4.2.2.4 yazdıktan sonra ağ ayarlarını otomatikte bıraktım (benim wireless "eth1"'de, o sebeple ayarlarım eth1 olarak görünecek).

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:
İçeriği paylaş