Drupal çözümleriwarning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/hanci.org/httpdocs/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Drupal sayfa açılmayıp bembeyaz kalırsa

Drupal da çok ilgiç bir dil sorunu ile karşı karşıyayız. Update edilmiş bazı drupal sayfalar veritabanındaki dil dosyasını şişirmekte. tahminen 50bin üzerine geçtiğinde ise drupal sayfası çalışmamakta..

Drupal kullananların başına gelebilecek bu sorunun acil çözümü şişen dil tablosununun 20binden fazlasını boşaltmak. Henüz bu sorun ile alakalı bir notla karşılaşmamış olsamda son çare drupalı yeniden kurmak olsa gerek..

Drupal'da yorumlarin takibinde son nokta

Uzun zaman sürecince drupal site üzerindeki onaylanan yorumlara takip etmeye firsatim olmamis ve yetkilendirdigimiz arkadasimiz da adaletli davranayim derken sitede büyük bir kutulasmanin ortasinda kalivermisti.

Son care olarak olaya el konulmasi gerekiyor fakat tüm yorumlari teker teker incelemem mümkün degil. acil bir cözüm bulunmaliydi.

Care olarak mysql'e direk php ile baglanip ihtiyacima uygun verileri siralatacaktim.

ilk önce comments tablosuna direk baglanip php ile listelendirdim. basliklar artik önümde idi. join yapip üye adlarini da birlestirdim. ve üye ismine tikladiginda sadece o üyenin yazilarinin basliklarini görebiliyordum artik.

bir adim daha ilertip node tablosu ile de baglanti kurup ayni zamanda konuya göre de yorumlari takipe alabilmeye basladim.

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:
İçeriği paylaş