İnternet suçlarına yüksek ceza geliyorİlginç bir şekilde seçim dönemine denk gelen internetteki suçları düzenlemeye yönelik yasa tasarısı Adalet Alt Komisyonu tarafından tamamlanarak tartışmaya açıldı.

TBMM Adalet Alt Komisyonu, internet ortamında işlenen bazı suçlarla mücadeleyi öngören kanun tasarısı üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Alt Komisyon'un kararına göre, zararlı içerikten dolayı verilen erişimin engellenmesi kararının gereğini yerine getirmeyen yer veya erişim sağlayıcılarının sorumluları, 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.
Alt Komisyon, Elektronik Ortamda İşlenen Suçların Önlenmesi ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüştü. Tasarı ile internette çocukların cinsel istismarı, müstehcenlik, fuhuş, intihara yönlendirme, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama ile Terörle Mücadele Kanunu'nda tanımlanan bazı suç unsurlarının bulunduğu sitelere erişimin engellenmesi amaçlanıyor.
Yüksek para cezası

* Erişimin engellenmesi kararı, soruşturma evresinde hakim, kovuşturma evresinde ise mahkeme tarafından verilecek.Gecikmesinde sakınca bulunan hallerde cumhuriyet savcısı tarafından da erişim engellenmesi kararı verilebilecek.
* İçerik veya yer sağlayıcısının yurtdışında bulunması halinde, erişimin engellenmesi kararı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından verilerek, ilgili firmadan erişimin engellenmesi istenecek.
* Erişimin engellenmesi kararının gereği, derhal ve en geç kararın bildirilmesi anından itibaren 24 saat içinde yerine getirilecek.
* İdari tedbir olarak verilen erişimin engellenmesi kararının yerine getirilmemesi halinde erişim sağlayıcılarına 10 bin YTL'den 100 bin YTL'ye kadar idari para cezası verilecek.
* İnternette kişilik haklarına saldırıda bulunanların, bu nitelikteki içeriğin yayından çıkarılması ve buna karşı cevap hakkının kullanılması, basın kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda sağlanacak.
* TBMM Adalet Alt Komisyonu, benimsediği değişiklikler doğrultusunda raporunu hazırlayarak Adalet Komisyonu'na sunacak.

Çocuk istismarına sert önlemler var

* Telekomünikasyon İletişim Başkanı'na, çocukların cinsel istismarı ve müstehcenlik içeren sitelerin yayınını engellemek için yetki verilecek.
* İçerik, yer ve erişim sağlayıcıları, tanıtıcı bilgilerini kendilerine ait internet ortamında güncel olarak bulundurmakla yükümlü olacaklar. Kendilerine ait bilgileri internette bulundurmayanlara, 2 bin YTL ile 10 bin YTL arasında para cezası verilecek.İnternet siteleri her türlü yayından sorumlu olacaklar. İçerik sağlayıcı ayrıca, bir başkasına ait internet sitesinden sağladığı içerikten kural olarak sorumlu tutulmayacak. Ancak bağlantı sağladığı, içeriği benimsediği ve kullanıcının ulaşmasını amaçladığının anlaşılması halinde, aynı içerikten dolayı sorumlu tutulacak.
* İnternet servis sağlayıcı şirketler, hizmet verdiği internet sitelerinin içeriğini kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü tutulmayacaklar.
* Servis sağlayıcı, hukuka aykırı içerikte suç unsuru bulunduğundan haberdar edilmesi ve engelleme yeteneği bulunması durumunda, hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlü olacak. Ya da erişimi engelleyecek.
* Çocukların cinsel istismarı ve sağlık için tehlikeli madde temini suçları, erişimi engellenecek suçlar arasından çıkarılacak. Suçu ve suçluyu övmenin eklendiği katalog, müstehcenlik, fuhuş, intihara yönlendirme, kumar oynanması için yer ve imkân sağlama suçlarından oluşuyor.
* Toplu kullanım sağlayıcıları, konusu suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirleri almakla yükümlü olacak. Bu koşulları yerine getirmeyenlere 10 bin YTL'den 50 bin YTL'ye kadar ceza verilecek.

(Kaynak: Milliyet gazetesi)

KONU CİNSEL İSTİSMAR OLURSA ADALET BULUNAMIYOR

ruh saglıgı kalıcı bozuk olan nasıl oluyorda fakülteyi kazanıyor.avrupa konseyi test yapın okul başarısına bakın diyor.tabi bizde bakmıyorlar sırf ceza vermek için düzmece raporlar 15 yıl adam suçlu olmasada cezaevleri doldu.Adli Bilimciler size soruyorum nasıl oluyor kendi yasamını idame edemeyecek derecede ruhsal saglıgı bozuk olan fakülteki kazanıyor.sizin rapora göre kazanamaz ama kazanmıiş demekki yankış rapor vermişsiniz yazık degilmi o adama yıllarca xeza evinde yatacak tek sizin raporunuzdan böyle binlerce şuçsuz kişi var yazık degilmi bu topluma bilgi verin adalet yok deyin konu cinsellik oldumu gerisi teferruat deyin.vicdanmı o ne yahu deyin.böyle rapor verip nasıl rahat yemek bogazınızdan geçiyor nasıl rahat uyuyorsunuz onu bu topluma anlatınız.hatta kalıcı bozuk dediginiz kişilerin hiç ilaç kullanmadıklarını tedavi olmadıklarını yazınız başarılarınızı anlatınız.Bunları delil olarak sunanların delilleri kabul olmadıgını insanların suçsuz içeri tıkmanın güzelligini anlatınız.iki feminist erkek düşmanı eylem yapınca cezaları 20 kat arttırdıgınızı anlatınız.Toplum ne kadar ahlaka önem verdigimizi anlasın çünkü biz ahlaklıksızlık olmasında adaletsizlige razıyız hoşnutuz deyip anlatınız

AHLAKMI ADALETMİ ?

ruh saglıgı kalıcı bozuk olanlar tedavi olmuyorlarki amaç düzmece raporlarla ceza aldırmak.sgk kayıtlarına bakın psikolojik ilaç kullanan varmı yok kanunu bile yok hepsi adaletsiz tezgah üstelik okulda takdirle her yıl geçiyor.bunlar delil olarak kabul edilmiyor.amaç gerçekte olsa meşrulaşma olmamalıymış.böyle uygulamalar da bulunanda ahlak varmı.vicdan varmı,efemdim şimdi yoksa gelecekte olabilirmiş.ya nerden bilelim bir takla atında inanalım.Kısacası bu cezaları kaldırın

CİNSEL İSTİSMAR YASASI BÖYLE OLURSA İSTİSMARCIYA ACIRIM

Cinsel İstismar yasası degişmezse cinsel istismarla suçlananlara acırım.Tecavüz edenlerede kızamam.Nedemi kızın burnuna dokunan,saçına dokunan istismarcı.istismarada tecavüzede aynı agırlaştırıcı ceza uygulanıyor.Yerel mahkeme bile tecavüz fiiliyle temas etme arasında fark vardır.agır suçla hafif suça aynı agırlaştırıcısı ceza uygulaması olmaz dedi.Tecavüzcüye verilen 15 yıllık ceza istismara burnuna,saçına dokunanada veriliyor.Kaza ilede olsa çünkü iddia oldumu sanıgın yapacagı bir şey yok.istismara 3 yıl verilmesi gerekirken 15 yıl 12 yıl düzmece ruhsaglıgı raporlarından fazladan adaletsizce veriliyor.onun için istismarla suçlananlara acıyorum.

MAGDUR ADALETİ DEGİL GERÇEK ADALET OLSUN ERKEK DÜŞMANLIGI OLMASI

erkekler uyanın birileri erkekleri sanık bayanları magdur tanımıyla erkek düşmanlıgı yapıyor.2 yıldır ilişki olursa rıza yoktur denirmi.birileri kabul etmem deyip yargıyı etkilemesi dogrumu.düzmece raporlarla 15 yıl verirkan şimdi bozulmuş kabul maddesi çıkarılması dugrumu.saçının teline dokunanla tecavüz eden aynı kefeye konarak yargılama dogrumu.sadece magdurun iddialarına göre ceza vermek dogrumu.bütün avrıpa test yapın okul başarısına bakarken bizde ugraşamayız bozulmuş kabul hatta 15 yıldan az olamaz tüm cinsel suçlarda demek dogrunu.saçına dokunulan bir kız kalıcı bozuk raporu vermişler her yıl takdirle geçiyor avrupada bu kişiye ceza vermezler kalıcı bozuk olan takdirle geçemez derler bizde 15 yıl ceza dogrumu.evrensel adaletten işimize gelmedimi almamak dogrumu.cinsellik oldumu bayan hep magdur erkek suçlu dogrumu.bu uygulamalar tüm bayanların işine gelmedimi böyle yakandımı magdur erkek suçlu bayan rızası olmasa 2 yıl ilişki olurmu,yakında rıza olamaz maddeside çıkacak bayan olmak varmış uyanın.her an masum ilişki bozulunxa istismarcı sapık olmak onların elinde savunacak 1 madde bulamazsınız kendinizi o zaman anlarsınız uyanın

MAGDUR ADALETİ DEGİL GERÇEK ADALET OLSUN ERKEK DÜŞMANLIGI OLMASI

çocuklar kadınlar korunsun korunurken adaletten uzaklaşılmasın.onları korurken erkek kıyımı yapılmasın.erkek suçlu,erkek sanık,erkek tecavüzcü,erkek istismarcı,erkek yalan söyler,sözüne itibar olnaz,erkek yapar,kaza ile temas olsa yok elledi degdi.o sapık,kızla gezer isteşir anlaşanayınca şikayet aşk oldu cinsel istismar.evlenir yaştan yaş küçük istismarcı, kız 50 kişiyle yatar 50 erkekte istismarcı olur.rızsıyla yatar işine gelmedimi istismarcıyla kalkar.yani hep erkekler sapık suçlu.Ya çocuk kadınlar onların ismi belli MAGDUR,Onların beyanlarına itibar edilmeli onlar yalan söylemez.onlar iddia ettimi başka delile gerek yoktur.iddiaları en somut delilidir.onlar durup dururken namus iffetlerini ortaya atmazlar.onlar tecavüzde ruh saglıgı pek bozulmaz ama en küçük burnuna dokunulsun ruhsaglıkları kalıcı bozulur.onlara avrupa konseyinin istedigi test yapılmaz.okul başarısına bakılmaz.kalıcı bozuk raporu verilir.ama her yıl takdirlede geçse sanık 20 yıl içeride adaletsizce yatar kimsenin umurunda olmaz.Arkalarında birçok dernek.kuruluş ve bakanlıkları vardır.koruyucu kanun ve yasaları vardır.TECAVÜZ harici suçlarda iddia,iftira oldumu ADALET beklemeyin.AVUKATTA tutmanıza gerek yok.savunacak hak aranacak birşey bırakılmamış paranız bali boşa gitmesin. Birde düzmece ruh saglıgı raporu hergelene kalıcı bozuk veriliyor.kısacası 20 yılın ve ailen perişan ediliyor.Tekrar ediyorum TECAVÜZ HARİCİ CİNSEL SUÇLARDA bu ADALETSİZLİK böyle.dua edin iftiraya ugramayın.

HERŞEY CİNSEL İSTİSMAR SUÇLU HEP ERKEK

intermet yasak siteleriporno siteleri facebok u 18yaşın altındakilere girmesine izin vermeyin hem kameralarda soyunacaklar hem başkası suçlu içeri.hem mesaj atacak lar erkek attımı hadi cinsel istismar içeri böyle şey olmaz bemce musade eden şuçlu,

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir: