Dreamhost hakkında bilgi

Dreamhost kullanım açısı bakımından tavsiye edilebilecek hostinglerdendir. Eğer dreamhost indirim kuponu bulabilirseniz yarı fiyatına kadar alabilme şansınız bulunmakta.

Dreamhost trafikten çok işlemci yeme durumunuzu analiz etmekdedir. Daha çok veritabanı sorunları yaşanmaktadır. 3000-4000 ziyaretçi sonra kullanacağınız hazır CMS li siteniz kapanma ihtimali yüksektir. Daha çok veritabanı kullanıcı adını değiştirmekteler.

Sınırsız site ve veritabanı ekleme hakkı vermekte.
Başka kullanıcılar oluşturup onlara şifreler verebilirsiniz.

Genel olarak tek bir serverde 30-50 arası IP çıkışı bulunmakta. Dreamhost hesabınızda ekleyeceğiniz her site bu 30 IP arasından randomize birini alacağı için siteleriniz tek IP adresi altından gözükmiyecektir.

Sitelerin hız durumu ise serverdeki site trafiği yogunluguna göre değişecektir. Bazen yavaşlığı cok ciddi olarak hissedebilirsiniz.

SSH erişimi cok kolay.

Sitenizin ziyaretçisi 3000 yukarısı ise forum ya da hazır bir sistem kullanıyorsanız tavsiye etmiyoruz.

Eğer çareniz yoksa SEO yapacağız diye hazır sistemin özelliklerin hepsini asla kullanmayınız. Ya paradan fedakarlık edip bir server kiralamalısınız ya da ziyaretçiden fedakarlık etmelisiniz.

Örnek verecek olursa, forumlarda SEO ayarları yapıp klasik adresleme yerine konu başlıgı gömülü adreslemeye geçmeyiniz. Daha çok işlemci yiyecektir. Bu da veritabanının cok çalışması demek olur ve siteniz daha sık kapatılır.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar