OCR ile sitene kendin kitap yükle

Hali hazırda bir web siten var ya da yeni bir site kuracaksın ancak başka sitelerdeki kitapları çalmadan birşeyler yapmak mı istiyorsun? OCR programları tam sana göre.

Yapman gereken işlemler çok basit. Bir kaç donanım ve programa sahip olman yetiyor artıyorda. Geriye kalan tek mesele oturup o kitabı okuyup hataları düzenlemen ya da bir ekip oluşturman.

Lazım olacaklar:
- OCR programı
- Scanner
- Kitap

Öncelikle internete kazandırmak istediğin ve sitene yüklemek istediğin eseri belirliyorsun. Nette olmamasına dikkat etmende yine fayda var. Ya da mevcut olanlardan farklı olduğunu düşündüğün bir eserde olabilir.

Daha sonar scanner yanı tarayıcıya ihtiyaç var. Fotograf tarayıp bilgisayara yüklememize aracı olan alet yani. Seri tarayıcı ya da klasik tarayıcılardan biri olabilir. Artık fıyatları gayet makul düzeyde. Rahatlıkla satın alıp başına geçebilirsiniz.

Son olarak ie OCR programına ihtiyacınız var. Genelde scanner ile beraber bir de ocr programı gelir ancak bizim tavsiyemiy Fine Reader. Üzerine bir ocr programının olabileceğini sanmıyoruz. Gayet başarılı bir program.

Kitabın tüm sayfalarını matbadan kestirerek seri scanner ile hızlıca tarayabilir ve kolayca OCR programında okutarak daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Ancak kitap benim için kıymetli derseniz sayfa sayfa tarama da yapabilirsiniz.

Taramayı normal tarama programı ile yapabileceğiniz gibi OCR programının tarama seçeneginden yararlanarakta tarayabilirsiniz. Tarama işlemi sonra OCR programı ile taranan resimlere yazıya çevirtip hatalarını düzenledikten sonar hızlı bir şekilde nete kazandırabilirsiniz.

İlerleyen dönem içinde Fine Reader OCR programı ile tarama işlemlerinden bahsedip daha hızlı ve pratik şekilde tarama işlemlerini beraber tartışabiliriz. Bu işlemler sayesinde sitenize yeni içrikler kazandırmış olur ve diğer sitelere fark atmış olursunuz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Yeni ekliyeceğiniz eserleri şimdiden dört gözle bekliyoruz.

Hancı
http://hanci.org/

kitap yükleme

merhaba,
elimde word dosyası olarak hazırlanmış amatör bir kitap var. turgutuzer.com'a daha önce sitenin alt yapısını hazırlayan kişiler tarafından kitaplar yüklenmişti. Ama ben şimdi nasıl yükleme yapmam gerektiğini bilmiyorum ve bu konuda kelimenin tek anlamı ile cahilim. Başka bir yere yükleyip siteye link vermekde düşündüğüm alternatiflerden birisi .Bana ne önerirsiniz?????filiz karaoğlu

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar