Birbirinin kuyusunu kazan siteler

Günümüzde bir çok yerden bitme webmastere göre link vermektense o siteyi olduğu gibi kendi websitesine kopyalamak daha kolay ve mantıklı geliyor. Yeni açtıkları sitelerinide hizmet etmek için açtıklarını lanse etmeye çalışıyorlar.

Dikkat..

Hizmet köstekçileri burda durun. Bir hizmetin daha etkili daha güçlü ve google aramalarda daha yukarılarda olabilmesi için aynı içerikli bir çok sitede aynı şeylerin olmasından ziyada bir çok siteden destek alması ile olacaktır.

Nasıl yani..

Googleye giriniz en temel insanlara birşeyler için öğretmek ve hizmet için açılmıs sitelerin aramaları çıkmazken abuk sabuk siteler hep tepelerde yer alıyor. Belki hizmet için yapılmış bir site aramalarda çok iyi yerlerde olacakken o siteyi görüp içeriğini çalıp kendi sitelerinde yayınlayanlar yüzünden kopya içerik damgası yiyerek ne çalanın sitesi ne de orjinal site yukarılara çıkamıyor. Onlar birbirinin kuyusunu kazarken abuk sapuk bir site onların tepesinde peydah oluveriyor.

Gerçekten insanlara birşeyler veren bu alanda ciddi emek vermiş bir siteye destek olmayıp aynısı inşa edip içeriğini çalan hırsız webmaster da sonra çıkıp ben hizmet için site yaptım buyrun gelin diye adam toplamaya çalışıyor. Bilmiyor ki yaptığı çalışma ile sadece kendini tatmin etmekten öteye geçemiyor.

Bilmiyor ki yaptığı bu korsan site ile birebir taklit ettiği yada içeriklerini çaldığı siteyi de zarar verdiği ve ne kendisi bir adım ilerlerken ne de çaldığı sitenin ilerlemesine vesile olamadığını hatta gerilere düşmesine sebeb olduğunu... bilmiyor ya da bilipte işine gelmiyor.

Evet gerçekten birşeyler yapmak istiyorsak. Birilerinin emeğini olduğu gibi kopyalayıp çalarak değil destek olup onların yükselmesine vesile olarak bunu yapabiliriz. Gerçek hizmet bu olsa gerek. Ve biz ne yapacağız? Var olanı çalmak yerine yenisi üretmek en güzeli. Olmıyanları ortaya koymak en güzeli.

Eğer biz hep bana hep bana diye bencillik yarışına girip dostlarımızla paylaşabilmeyi beceremezsek her zaman geriye düşeceğiz. Her zaman ayaklar altında olacağız.

Kopya içerikle sadece birbirimizin kuyusunu kazarız. Gerilerde en altlarda kalmaya ve ezilmeye devam ederiz. Birbirimizin sırtına binip yükselmeye çalışırken çok az bir gayretle farklı ve süfli bir site bizim tepemize zenbille iniverir..

Altun harflerle yazsin bunu yazan
Kendisi düser eller icin kuyu kazan

Hancı
http://hanci.org

Allah razı olsun. yazı

Allah razı olsun. yazı için.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar