Drupal'da yorumlarin takibinde son nokta

Uzun zaman sürecince drupal site üzerindeki onaylanan yorumlara takip etmeye firsatim olmamis ve yetkilendirdigimiz arkadasimiz da adaletli davranayim derken sitede büyük bir kutulasmanin ortasinda kalivermisti.

Son care olarak olaya el konulmasi gerekiyor fakat tüm yorumlari teker teker incelemem mümkün degil. acil bir cözüm bulunmaliydi.

Care olarak mysql'e direk php ile baglanip ihtiyacima uygun verileri siralatacaktim.

ilk önce comments tablosuna direk baglanip php ile listelendirdim. basliklar artik önümde idi. join yapip üye adlarini da birlestirdim. ve üye ismine tikladiginda sadece o üyenin yazilarinin basliklarini görebiliyordum artik.

bir adim daha ilertip node tablosu ile de baglanti kurup ayni zamanda konuya göre de yorumlari takipe alabilmeye basladim.

son nokta ise yorumlari detayli olarak okuyabilmek ve IP leri görmekti.

Bu islemler sonrasi yorumlar tüm ihtisamlari ile önümde duruyorlardi. Artik onlari takip edebilmek sorunlu üyelerin gelmis gecmis tüm yorumlarini bir cirpida görebilmek mümkün olmustu.

kisa bir inceleme ve gözetleme sonrasi bir kac eklenti ile silinmesi gerekenleri temizleyiverdik ve gerekli önlemler alindi.

Kötü komsu mal sahibi yaparmis. yasanan sorun da bizim elimize drupal yorumlarini daha pratik inceleyebilme firsati verdi.

ilerde daha da gelistirilebilir. O anlik ihtiyaca göre hazirladigimi unutmamak gerekiyor..

hanci
http://hanci.org/

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar