Domain simsarlari


Henüz internetin yeni yeni olgunlastigi bir dönemde email adresi almasini ögrenen bir arkadasimiz internet cafeden cikmazoluverdi.
 
Hayirdir dostum ne ayak?
 
Yanina oturup yaptigi ise göz attigimda gözlerime inanamadim. yeni tanitimi yapilan kolayweb zincirinin parcasi olan kolaymail.com sitesine girmis sira ile tüm ünlülerin adina mail adresi aliyordu arkadasimiz:))

Simsarligin bu kadarina pes yani. Bir yerlerden ünlüler adina alinan domain adreslerini ve cok fahis fiyatlara satildigini ögrenmis ve simdi email topluyor. hani olurda ünlüler gelip alacak olursa satmak icin..

Tabiki anlatmak imkansiz. Yahu kardesim bu adam illa email adresi alacaksa kolaymail'e nyie gelsin? yüzlerce mail sitesi var. üstelik niye ücretsiz yerden alsin.

Daha netin mantigini kavrayamamis bir dostumun bile bu kadar cin fikir düsünüp kisayoldan zengin olmayi hayal etmesi yani sira biraz netten cakip bu isi meslek haline getirenlerin halini siz düsününüz.

Gecmis senelerde 2700 dolara (2500$+havale masraflari) domain adresi satin almamizi düsünürsek bu islerden iyi gelir elde edenleri elbet vardir. Ancak Bunun suyunu cikaranlar o kadar cok ki gözlerinize inanamazsiniz.

Önce bir satin aliyorlar. Daha sonra ise basit bir sayfa ve reklama koyluyorlar. Efendim cok süper projesi varmista bunu yapacak zamani yokmus. almak isteyenlere satacaklarmis:)

Hadin yandan..

Siz onu benim külahima anlatiniz. Artik uyanik olmak gerekiyor. Cevremizde inanilmaz boyutta domain simsarlari dolanmakta.

Bu kendilerini cok akilli sananlarin ellerinde kalan o kadar domaini nasil yok pahasina ellerinden cikardiklarini harbiden de merak ediyorum.

Kücük hesaplarla büyük para kazanacaklarini sananlarin sonu ne olacak bilmiyoruz ancak yerden bitme proje bankerlerin sonu gelmiyecek.

Bize düsen bu simsarlara karsi daha bir dikkatli olmak. Hayellerimizi ve umutlarimizi bu simsarlarin para hirsina kaptirmayalim.

Böyle bir hizmeti hakki ile yapanlari bu yazimdan muaf tutuyorum. Onlarin haklarini da yememek lazim

http://hanci.org/
hanci

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:

Son yorumlar