Phorm nedir, tehlikeli midir? Nasıl kapatılır?TTNet inanılmaz bir şeye imza atmış durumda.. Phorm adında bir lşirketle anlaşıp bütün kullanıcıların internet sitelerin giriş verilerini yabancı kaynaklı bir şirkete pazarlıyor. Her ne kadar kullanıcı ister açabilir ister kapayabilir gibi seçeneği olsa da, kullanıcılar bu konuda yeterli bilgiye sahip değil..

Olay kısaca siz internette dolaşırken her tıklamanız sonra tıkladıgınız sayfa phorm adındaki şirketn serverlerine kaydediliyor. ve ona göre uygun reklam sizde gösteriliyor..

Kaç türk sitesi phorm reklam ağını kullanıyor? hiç biri..

Sözde bu şirketin kurucusu ise osmanlı hanedanı mensubu imiş.. ha bir de bunu da kullanmadan geçemiyorlar.. Kent Thomas Ertuğrul.. Şirket kesinlikle türk kaynaklı olmayıp herhangi milli bir duygu da içermemektedir. Amaç sadece ticaret..

Peki ne gibi riskleri olabilir.. Şehir efsanesi mi gerçek mi diye tartışmaya gerek yok.. Sonucta hiç birşeyin garantisi yok.. Çanakkaleye 1915 te çay içmeye gelmedi kimse!!!

Türk halkının internet kullanım alışkanlıkları kaydedilebilir..

Toplamsal harita oluşturulabilir. kişiler fişlenebilir. İnternette bilimsel vs gibi dış güçler için tehlike işaret eden işleri yapan kişiler bir bir tespit edilebilir.. yarın büyün herhangi bir savaş işgal vs gibi durumlarda ilk önce onların kelleleri bir bir alınabilir.. olur mu demeyin, ırak işgalinde ölenler ve öldürülenlerin kimliklerini araştırın o ülkenin düşünen beyinleri temizlenmiştir..

Bu veriler zaten bir çok farklı kaynaklardan da toplanmaya çalışılıyor.. arama motorları uydular vs. vs. fakat phorm en net kesin çözüm. direk son kullanıcı net şekilde biliniyor..

daha üstüne ne denebilir ki!!

Eğer ttnet abonesi iseniz www.gezinti.com adresinden hizmet ile alakalı açma-kapama işlemini yapabilirsiniz..

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizli tutulacak ve açıkta gösterilmeyecektir.
CAPTCHA
Aşağıdaki resimde yer alan karakterleri kutucuğa doğru olarak yazınız
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir: