Piwikwarning: Creating default object from empty value in /home/hanci/domains/hanci.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Web Analiz Araçları: Web Trafiğini Analiz Etmek

Web Analytics

Web analiz uygulamaları sayesinde sitenizin ziyaretçileri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hava sıcaklığı termometre ile ölçülür; ağırlık terazi ile, mesafe ise cetvel ile ölçülür, bir derginin okunurluk oranı çeşitli anketlerle ölçülürken televizyon kanallarının izlenme oranları ise çeşitli cihazlarla ölçülür. Yakın geçmişe kadar İnternet üzerindeki verinin ölçümlenmesi için kullanılan herhangi bir araç bulunmuyordu. Web analiz araçları web dünyasının kullanımı sonucu ortaya çıkan verinin analizi ve bu analiz sonucu ortaya çıkan veri ile web sitelerinin daha iyi optimize edilmesini sağlar. Bu araçlar, web sitenizin ziyaretçileriniz tarafından nasıl kullanıldığına dair bilgi sahibi olmanıza yardımcı olurlar.

Piwik nedir? Piwik Hakkında bilgi

Nihayet sonunda google analytics ve eTrackere alternatif güzel ve kullanışlı bir script bulabildim. Piwik hemen hemen google analyticsin bize sağladığı hizmeti vermeye çalışan açık kaynak kodlu bir proje.

Alt yapı olarak PHP ve MYSQL kullanmakta. Cok kolay bir şekilde kendi serverinize kurabileceğiniz piwik ile sitelerinizin ziyaretçi istatistiklerinizi kendi alt yapınızla takip edebileceksiniz.

Piwik kurulu hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurulum dosyasını indirmek için http://piwik.org/ adresine ziyaret edebilirsiniz.

Anket

Web sitesinde hangisi daha önemlidir:
İçeriği paylaş